top of page

ליצור ממשות בעסק שלנו

חשבו על זה, יועצים יקרים מכל הסוגים והצבעים, מתי בפעם האחרונה הרגשתם מוצר שיצרתם ביד?

האם חשתם את הלקוחות שלכם בצורה ממשית כמו להחזיק מוצר פיזי? האם מכירה של ידע (אמורפי או ממשי, תלוי איך אתם תופסים את זה), שווה ערך לכוס שעיצבתם, קלפים שיצרתם או שיר שכתבתם?


רבים העסקים שתחומם הוא יעוץ:

החל מיועצים עסקיים, אישיים, זוגיים, משפחתיים, דרך מתקשרים, מאמנים, מנחים, מרצים - ועד לעורכי דין אפילו.

בעלי עסקים אלו ועוד, מתפרנסים בעיקר מ...מילים.

ולמרות החוכמה הרבה שיש במילים אלו, לעיתים רבות יש משבר לאחר כמה שנים, הקשור במישרין לתחושת הממשות בעסק.


הרי שף, יוצר מנה חדשה, מגיש אותה.... מקבל חוות דעת מיידית, וחש את חומרי הגלם הופכים למנה בידיו.

אמן או יוצר, כותב מחזה, שיר, ספר... מצייר, מפסל, רוקד - הוא חש מוצר. ממשי!


מוצרים נבדלים בשירות בכך שניתן לחוש אותם, וברוב המקרים לשים עליהם את היד ולגעת.

ביעוץ עסקי למשל - רבים המקרים שלקוח מתחיל את השינוי האמיתי רק אחרי שתהליך היעוץ הסתיים. הלקוחות מקבלים ידע רב וכלים מדויקים עבורם, אך יש זמן הפנמה המשתנה מאחד לשני ולעיתים חודשים רבים עוברים עד אשר התוצאות מגיעות ומורגשות אצל הלקוח. ישנם לקוחות הרואים תוצאות מיידיות, אך כל מקרה לגופו, ולעיתים בנושאים רגישים ומורכבים, ניתן לראות תוצאות על גבי זמן רב יותר - וזה בסדר גמור.

אז מה בכל זאת הבעיה?


כיועצים, מכל הסוגים, אנו חשים שחוץ ממילים וידע שהותרנו ביד הלקוח, לא נותר לנו מה להציג בפני עצמנו או בפני קהל לקוחות חדש, מלבד עוד מילים.


מה עושים עם זה?


ראשית, בודקים האם בכלל יש לכם בעיית ממשות. יכול להיות שכל מה שקראתם עד כאן ממש לא רלוונטי לכם, וזה בדיוק הזמן לצאת מהפוסט הזה וללכת לקרוא פוסט אחר בבלוג שלי.


לעומת זאת, אם אתם חשים שמה שאתם עושים לא מספק אתכם, שאתם שווים יותר ולא יודעים איך להביע, שאתם חשים צורך ליצור משהו, שחסר לכם מוצר בעסק - סביר להניח שיש לכם בעיית ממשות.


איך פותרים בעיית ממשות?


פשוט. יוצרים.

זה הזמן ליצור למכור (או לתת) מוצר ללקוחות שלכם.

זו יכולה להיות מחברת השראה בהמשך לתהליך היעוץ, או סט קלפים שפיתחתם, או מוצר שאינו קשור באופן ישיר לעיסוק שלכם, אך מראה על יכולות רחבות יותר.

אם תמיד חלמתם לכתוב מאמרים, סיפורים, ספרים - זה הזמן לבדוק את הנושא יותר מקרוב.

מוצרים מעוצבים עם המותג שלכם, מתנות ללקוחות ביצירה אישית, מתנות לחג פרי מעשה ידכם, וכל יצירה אישית עם אמירה אותנטית שלכם תתן לכם לחוש את אותו מוצר, ממש בקצות אצבעותיכם.


סביר להניח שזה לא יחליף את המקצוע העיקרי שלכם, אך יתן לכם משהו פיזי לתת ללקוחות ומכאן תוכלו להרגיש את היכולות שלכם עוברות הלאה, בצורה ממשית.

אחרי תקופה מסוימת, יתכן ולא תיצרו את המוצר הממשי שוב, וזה סימן שבעיית הממשות אינה עומדת על הפרק כרגע. אם לעומת זאת, אתם מוצאים עצמכם מחפשים יצירות נוספות, זה זמן טוב להיוועץ עם איש מקצוע לגבי שינוי יעוד העסק ובדיקת התכנות המוצרים בשילוב העסק הקיים. הרי לא כל תחביב ויצירה הם באמת הדבר הבא, ורצוי לבדוק זאת מקצועית ולא ללכת שבי אחר רעיון רומנטי בלבד. 

יש לכם שאלות על ממשות? רוצים לדעת עוד?

דברו איתי. אשמח מאד לעזור לכם לבדוק את הנושא.


050-3332412


12 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page